دستگاه ریپیتر (Repeater) چیست؟

Mahdi Habibizadeh مدیر سایت
251 بازدید

شاید برای خیلی از افرادی که با بیسیم و واکی تاکی سروکار دارند سوال شده باشه که چطور میشه برد دستگاه بیسیم رو افزایش داد. ما توی این پست قراره یکی از راه های افزایش برد دستگاه رو به شما بگیم پس با ما همراه باشید.یکی از این راه ها استفاده از دستگاه ریپیتر است .دستگاه ریپیتر (Repeater) چیست؟

در تعریف کلی که سایت ویکیپدیا ارائه می دهد:

تکرارگر (به انگلیسی: repeater) تجهیزات الکترونیکی است که سیگنالی را دریافت کرده و آن را با سطح دامنه بالاتر، انرژی بیشتر یا به سمت دیگر یک مانع ارسال می‌کند. بدین ترتیب می‌توان سیگنال را بدون کاستی به فواصل دورتری فرستاد تا مناطق بیشتری را پوشش دهد.

ریپیتر یا تکرار کننده‌ی دو طرفه (دوبلکس) دستگاهی است که سیستم بسیار ساده ای دارد بلکه نوعی رادیوی دو طرفه است. این دستگاه سیگنال‌های رادیویی را روی یک  بسامدی دریافت و همزمان روی بسامد دیگری ارسال می‌کند.  این سیستم دارای ۲ دستگاه استقرای به عنوان rx وtx بوده که وظیفه دریافت وارسال مکالمه را دارد.

ریپیتر

همچنین بخوانید:واکی تاکی چیست؟

این نوع سامانه ها اغلب در نقاط بلند ، مانند بلندی‌های طبیعی و یا ساختمان‌های بلند نصب می‌شوند، در نتیجه کاربران باسیستم های ریپیتری فضای پوششی تجهیزات رادیویی متحرک خود را گسترش  بیشتری می دهند و ازآن برای تبدیل ارتباطات یک‌طرفه نیز بهره می‌برند.

ریپیتر repeater

ما در این پست(دستگاه ریپیتر (Repeater) چیست؟)سعی کردیم که دستگاه ریپیتر را به صورت مختصر و مفید به شما مشتریان گرامی معرفی کنیم.در صورتی که هرگونه سوالی در مورد این دستگاه و کاربرد آن دارید زیر این پست در بخش نظرات سوالتون رو بفرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.همچنین می توانید مطالب بیشتر را در بخش بلاگ فروشگاه ما دنبال کنید.

دسته بندی بلاگ سوال شما
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت