بیسیم یا واکی تاکی چیست؟

Mahdi Habibizadeh مدیر سایت
192 بازدید
بیسیم یا واکی تاکی چیست؟

بیسیم یا واکی تاکی چیست؟

در اینجا به ارائه برخی اطلاعات در خصوص واکی تاکی ها و تفاوت آن با بیسیم های حرفه ای حضورتان ارائه می کنیم تا به بازدیدکنندگان این مقاله که ممکن است قصد خرید و استفاده از این تجهیزات را داشته باشند کمکی کرده باشیم:

 

بیسیم یا واکی تاکی چیست؟
واکی تاکی نوعی رادیوی دستی سبک و قابل حمل و همچنین برخلاف رادیو که یک طرفه است و فقط نقش گیرنده دارد واکی تاکی دو طرفه است یعنی هم نقش فرستنده و هم گیرنده را دارد.تفاوت بیسیم های حرفه ای و واکی تاکی ها چیست؟

شاید از دید عموم مردم واکی تاکی ها و بیسیم های حرفه ای یکسان قلمداد شوند، اما از دید قوانین حاکم در کشور که متولی آن در بخش رادیویی، “سازمان تنظیم مقررات و ارتباطت رادیویی” می باشد بیسیم حرفه ای و واکی تاکی دو تجهیز کاملا متفاوت محسوب می گردد.

از تفاوت های اصلی این تجهیزات، توان خروجی دستگاه می باشد و طبق تعریف این سازمان، اصلی ترین فاکتور برای تمیز دادن بین این تجهیزات است.

 

 

چه کسانی می توانند از بیسیم های حرفه ای استفاده نمایند؟

برای استفاده از واکی تاکی ها سازمان و یا شخص استفاده کننده نیازی به داشتن مجوز خاصی ندارد، به شرطی که تنها از واکی تاکی های مجاز و تائید شده توسط سازمان تنظیم که از درگاه های قانونی وارد بازار کشور شده اند استفاده نمایند.

اما استفاده کنندگان بیسیم های حرفه ای معمولا به “سازمان های دولتی” و یا “کارخانجات و اصناف بزرگ خصوصی” محدود می شود که پس از بررسی مدارک لازم توسط سازمان تنظیم و انجام برخی امور اداری به آنها مجوز بهره برداری ارائه می گردد.

این بدین معنی است که تقریبا در ۹۹ درصد موارد اشخاص و صنف های کوچک امکان استفاده از بیسیم های حرفه ای را ندارند.

 

تجهیزات و فروشندگان غیر مجاز

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با کمی جستجو در اینترنت به وبسایت هایی برخورد کرده باشید که خود را فروشنده بیسیم های حرفه ای و یا تاکی واکی های مجاز معرفی می نمایند،

در اینجا می توان گفت که اکثر این وب سایت ها و در واقع فروشندگان به صورت غیر قانونی فعالیت نموده و جهت بهره بردن از منافع مالی از ناآگاهی مشتریان سوء استفاده می نمایند و این تجهیزات را به فروش می رسانند.

در اینجا به آگاهی شما می رسانیم که استفاده از تجهیزات بیسیم و واکی تاکی های غیر مجاز در صورت مشاهده توسط افراد و سازمان های مختلف، پیگرد قانونی دارد و در بعضی موارد ممکن است تبعات سنگینی را به دنبال داشته باشد.

 

پس در زمان خرید این تجهیزات به مجوز های مربوط به هر دستگاه که بایستی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صادر گردیده باشد دقت کافی را داشته باشید.

دسته بندی بلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت